₺750,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺750,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺750,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺750,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺500,00 KDV Dahil
₺700,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺96,76 KDV Dahil
₺122,22 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo

Küçükten Büyüğe Herkesin Sevdiği; Taç

Taçlar, ilk yaşlardan itibaren tüm kadınlar için en sevilen aksesuarlardan olmuştur. Küçükken okunan masalar ve izlenilen çizgi filmlerde bütün prenses veya kraliçeleri başında taçları vardır. Her küçük kız çocuğu, prenseslerini hep taçlarıyla hayal eder ve onlara benzemek isterler. Küçüklükten beri bu kadar sevilen taç modellerine ilgi hiçbir zaman azalmamış aksine yaş fark etmeksizin kullanılan bir aksesuar haline dönüşmüştür. Bu aksesuar, sadece küçük kızların prenses olmak istedikleri özel günlerde kalmayıp kullanma yelpazesi de gittikçe genişlemiştir. Düğünlerde, doğum günlerinde veya lohusa dönemi gibi özel günlerde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Genç kızlar doğum günlerinde tercih ederken gelinler düğünün her aşamasında prenses hissi veren taçlara yönelmiştir. Anneler, doğumdan sonra kraliçe gibi hissetmek ve bebekleriyle ilk karelerinde güzel gözükmek için lohusa tacı modellerine başvurmaya başlamıştır. Bu kadar sevilen ve hayatın her alanına yayılan bir ürün, moda dünyasının da gözüne çarpmaya başlamış ve birçok model çıkmıştır. Bağlamalı modellerden taşlı modellere, tüylü modellerden çiçeklere… Şüphesiz hangi modelde olurlarsa olsun, her kadına çok yakıştıkları ve onların güzelliğini ön plana çıkardıkları kesin. Taçlar, moda dünyasının seçenekleriyle ve kadınların taca olan ilgisi ile uzun süre de aramızda olacak gibi duruyor. Biz de Mita Concept olarak, içinde hala küçük kız çocuğu yatan ve onları korumayı başaran her kadının en güzel taca sahip olduğunu düşünüyoruz.

Lohusa Tacı ile Anneler Kraliçe

Lohusa Tacı Nedir ve Neden Takılır?

Yeni doğum yapmış yani lohusa döneminde olan anneni başına taktığı taçtır. Halk arasında eski inanışlara göre lohusa anneyi al basmasından korumak ve anneni kötü rüya görmesini engellemek amacıyla takılırdı. Ancak günümüzde annelerin, doğum sonrası yorgunluğu ufakta olsa gizlemek ve annenin saçlarını kolayla toplamak için lohusa tacı kullanılır.

Lohusa Tacı Nasıl Olmalıdır?

Eski inanışlara göre anneyi al basmasından korunmanın yöntemi takılan tacın kırmızı olmasıydı. Kırmızı rengin al basmasını kaçırdığını ve anneyi koruduğunu düşünülürdü. Ancak günümüzde böyle bir kural ve inanış kalmamıştır.  Günümüzde lohusa tacı modelleri oldukça geniştir. Hamile kadınların doğum çantasında olmazsa olmaz lohusa tacı için moda dünyası birçok çeşit tasarlamaktadır. Bu yüzden annenin tercihine kalmıştır. Tacınız, istediğiniz tasarım ve renkte olabilir. Çiçekli, taşlı ve tüylü dilediğiniz modeli takabilirsiniz.

Lohusa Tacı Nasıl Takılır?

Lohusa tacı olarak kurdele tercih ettiyseniz boynunuzdan geçirerek başınızın üstünde bağlayabilirsiniz. Fakat daha hızlı ve pratik bir taç istiyorsanız, direkt takılan lohusa tacı modelleri piyasada oldukça bulunmaktadır. Doğum sonrasında hızlı ve kolay şekilde doğum sonrası dağınıklığı toplayabilirsiniz. Saçlarınızı isterseniz toplu isterseniz dağınık şekilde kullanabilirsiniz.

Lohusa Tacı Ne Zaman Takılır?

Lohusa tacı, annenin bebeğini ve misafirlerini karşıladığı anda daha derli toplamak amacıyla kullanıldığı için doğum sonrası takılır. Anne, dilediği süre boyunca lohusa tacını takabilir. Sadece lohusa döneminde değil, bebeğiyle olan sonraki özel günlerinde de tercih edebilir.

Lohusa Taç Modelleri

Yeni nesil annelerin doğum sonrası oldukça tercih ettiği ürünlerden biri lohusa tacı olmuştur. Anne, bebeğini ve misafirlerini derli toplu karşılamak ister. Bu yüzden lohusalık taç, hızlı ve pratik bir yöntemdir. Annelerin uzun yıllar boyunca favorisi olan ve olmaya devam eden bu ürün, Sadece annelerin değil aynı zamanda eşlerini kraliçe gibi hissettirmek isteyen babaların da tercihidir.  Bu kadar artan ilgi sonrası moda dünyası da lohusa tacı modellerine el atmıştır. Hamileler ve yeni doğum yapan anneler için çıkan şık ürünlerin en başında lohusa tacı modelleri gelmektedir. Çiçekli, tüylü, taşlı ve rengarenk. Her kadının zevkine uyan seçenek bulmak mümkün. Peki bu kadar seçenek arasında hangi lohusa tacı modeline karar vereceğiz? Bebeğinizin ilk doğum anı konseptine uyumlu şekilde seçebilirsiniz. Veya bebeğinizin hastane çıkış giysileriyle kombin yapabilirsiniz. Böylelikle ailenizle olan ilk karelerde lohusa tacı ile derli toplu dururken aynı zamanda bebeğinize masalsı bir fotoğraf karesi bırakabilirsiniz. Ya da sadece lohusa dönemi için kullanmak şart değildir. Bebeğinizle olan sonraki özel günler için de tercih edebilirsiniz. Bu yüzden karar verirken kullanma yerlerinize göre de tercih yapabilirsiniz.

Lohusa Döneminin İkilisi; Lohusa Taç ve Terlik

Hamilelik döneminde veya sonrasında ihtiyaçlar gittikçe artmaktadır. Sadece bebekler için değil anneler için olan ihtiyaçlarda yeterince yorucu olmaktadır. Yine bu tatlı yorgunluğun güzel yanları vardır. Bebeğinizi karşılayacağınız ilk an ve sonrasında geçireceğiniz ilk zamanlar çok kıymetlidir. Rahat olmak da bir o kadar önemlidir. Lohusa döneminde size konfor sağlayacak unsurlardan iki tanesi de lohusa taç ve terliktir. Taç, hareket etmekte zorlanan anne için kolaylıkla saç toplamasına yardımcı olacaktır. Terlik, yine hareket etmekte zorlanan anne için konfor sağlarken tercih edeceği desenler ile çabasız şekilde her an şık görüneceklerdir. Özellikle yeni nesil annelerin tercih ettiği lohusa taç ve terlik uyumu göze çarpmaktadır. Lohusa taç ve terlik uyum içerisinde seçilirse annenin güzelliğine görsellik katar. Aynı şekilde, birlikte aldığınız lohusa taç ve terlik, o kadar ihtiyaç arasında sizi uğraştırmayacaktır. İkili aldığınız takdirde, ayrı parçalara göre daha uygunlu fiyatlı olacağını da hatırlatmak lazım.

Mita Concept – Lohusa Taç ve Terlik

Kadınların ev giyiminden özel günlerine kadar yanlarında olduğumuz Mita Concept olarak, en özel anlarından biri olan doğum anlarında da onları yalnız bırakmadık. Onların bu özel anında da şık olabilecekleri ürünler tasarladık. Bu ürünler, lohusa sabahlık modellerinden lohusa taç modellerine kadar tasarladık. Özellikle, doğum anında kraliçe gibi hissetmek isteyen anneler için lohusa taç modelleri ürettik. Her biri takılma kolaylıkları ile anneye çabucak derli toplu gözükme havası verirken onları birer kraliçe gösterecek şıklıkta tasarladık. Beyaz, lila ve mavi gibi birçok renge yer vererek onların tüm doğum konsept anlarına ayak uydurmak istedik. Detayları özenle seçtik, dökülmeyecek ve uzun süre kullanım şansı veren çiçekler kullandık. Taç kategorimize, taçlarınızla uyumlu olacak terlik modelleri ekledik. Her ikisini de kombin ve daha uygun fiyatlı olmasını isteyen kadınlar için, aksesuar kategorimizin ‘’taç’’ alt başlığına ekledik. Sipariş vermek isterseniz ana sayfadan tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR